Zajímavosti ze světa výkupu vozidel

Prodat auto lze mnoha způsoby. Jedním z nich je také výkup. Zde se jedná o velmi výhodnou možnost, jak získat co nejdříve finance za své auto, aniž byste museli řešit zdlouhavé papírování. Peníze máte totiž ihned na ruce. 

Peníze na ruku ihned při podpisu smlouvy

Výkup vozidel je v současné době nejrychlejší možnost, jak prodat své vozidlo. Nemusíte řešit žádné papírování, vše je již připraveno k podpisu. Na vás je jen to, abyste zrušili povinné ručení, které na vozidlo máte. Výkup dodávek, vozidel, strojů, karavanů a motocyklů je dnes skutečně rychlý. Evidenční kontrolu a veškeré náležitosti spjaté s přepisem vozidla, si totiž společnost zajišťuje sama. Máte k dispozici bezplatný právní servis. Vykupují se i vozidla s leasingem. Při podpisu smlouvy máte finance na ruce nebo na účtu. 

Havarované, leasing, horší technický stav

Tato auta mnohé společnosti vůbec nekupují. Pokud se ale stalo, že vaše auto není v perfektním stavu, není všem dnům konec. I v případě, kdy je auto v horším technickém stavu, nebo je dokonce havarované, se stále dá prodat pomocí výkupu. 

Zvýšení ceny vozidla

Věděli jste, že v některých případech za své vozidlo dostanete dokonce více, než jste předpokládali? Jedná se zejména o situace, kdy je auto v perfektním technickém i vizuálním stavu. Pravidelná péče o automobil se zkrátka a dobře vyplácí. Stejně tak případy, kdy je vozidlo v perfektním technickém stavu a veškeré jeho úpravy jsou pečlivě uvedeny v technickém průkazu, nebo si dokonce vedete deník k vozidlu, se skutečně cena navyšuje. Takto přichystané auto se dá mnohem lépe nabídnout dále k prodeji. 

Nezapomeňte, že použité nehomologované součástky mohou naopak cenu vozidla snížit, a to velmi drasticky. Stejná situace nastává i v případě, že jste auto nechali v minulosti přelakovat. Toto vyvolává různé spekulace a podezření, že se snažíte něco tajit.